Wydarzenia na dziedzińcu:

17:15 -20:00 Możliwość zwiedzania ekspozycji:  Magdalena Mach, Czy akademia jest kobietą? (obiekty)

17:15 – 19:00 dr hab. Małgorzata Malwina Niespodziewana, Katarzyna Kobro – obecna (performans)

17:25 – 17:35 Kolektyw ŁASKI, Nowy śpiewnik patriotyczny: Gaudeamus igitur (koncert)

17:35 – 19:00 Wystąpienia performatywne: Alicja Beryt, dr Anna Chromik, dr Marta Bożyk, Katarzyna Kobro/Małgorzata Malwina Niespodziewana

19:00 – 19:30 Agnieszka Dubilewicz, Bartłomiej Kalinowski, Be Collage (performans)

19:30 – 20:00 Zespół Madonny (koncert)

 

Wydarzenia w Librarii:

17:15 – 20:00 Możliwość zwiedzania ekspozycji (grupy max. 60 osób)

18:00 – 18:10 dr Ewa Krzaklewska, Dziecko nie/obecne (wideo)

18:10 – 18:20 dr Ewa Chudoba, Anna Smywińska-Pohl, Kobiety i akademia (prezentacja)

18:10 – 18:15 Margot Sputo, Cri Off Cri On (fotografie)

18:15 – 18:20 Kornelia Kiszewska, Marlena Nikody: oprowadzanie kuratorskie

18:20 – 18:30 dr Ewa Krzaklewska, Dziecko nie/obecne (wideo)

18:30 – 18:40 dr Ewa Chudoba, Anna Smywińska-Pohl, Kobiety i akademia (prezentacja)

18:40 – 18:45 Margot Sputo, Cri Off Cri On (fotografie)

18:45 Dyskusja z artystami, którzy prezentują prace

19:15 – 19:30 Kornelia Kiszewska, Marlena Nikody: oprowadzanie kuratorskie

19:30 – 20:00 Ewelina Węgiel, Zuza Banasińska: Oprowadzanie (akcja performatywna powtórzona trzykrotnie, czas trwania: 10 minut)

 

Artyści prezentujący prace w Librarii:

dr Anna Konik Willa zauroczonych (wideo, fragment),

Michał Dubanik / Elżbieta Gołąb Uporczywość pamięci (instalacja),

Aleksandra Goral / Sasza Mojzess bez tytułu (instalacja),

Aleksandra Korzelska Ready-made (instalacja),

Wykwitex Maria Janion (obiekt), 

Kornelia Kiszewska, Maciej Topolski; montaż: Witek Tylka; rozmówczynie: Barbara Zając, Bogusława Gorzelnik, Małgorzata Miś, Dorota Sado, Beata Zalewska Dać miejsce (wideo). 

dr hab. Jadwiga Sawicka Ojczysty / Macierzysta (projekcja). Praca pochodzi z Kolekcji MOCAK-u, 

Maja Chiara Faber  If you don’t use it, you lose it (wideo).